Powiat Sępoleński

Kolaż zdjęć

Wyszukiwanie

Przejdź do: strona główna
Opcje wyszukiwania

BIP

Ścieżka nawigacyjna

Aktualności /

Ikony społecznościowe

Treść strony

Kulinarne podróże po literaturze

12 czerwca br. w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza ruszył projekt pt. „Kulinarne podróże po literaturze” skierowany do dzieci w wieku 7-10 lat.

Celem projektu jest kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej. W każdy poniedziałek (do 10 sierpnia) uczestnicy spotykają się w bibliotece i kawiarni Tea Lady na sępoleńskim molo. Dzieci podróżują po literaturze i poznają przepisy kulinarne postaci znanych z literatury polskiej i zagranicznej. Poznały już serię książek Joanny Krzyżanek o Cecylce Knedelek. Mają też za sobą „małe co nieco”, czyli spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i warsztaty kulinarne. Wstępem do zajęć było zapoznanie się z „Dobrymi manierami Kubusia Puchatka”. Gdy już wszyscy opanowali savoir-vivre przy stole, dzieci zabrały się do przygotowania czekoladowych ciasteczek Puchatka i „pićka na lato”. Pani Ewelina Krzanik z Tea Lady wytłumaczyła dzieciom, w jaki sposób powstaje czekolada. Dzieci dzielnie pomagały jej przygotować płynny produkt, a własnoręcznie pokruszyły ciastka i przyozdobiły swoje cukiernicze wyroby owocami, orzechami i miętą. Oprócz tego przygotowały orzeźwiającą oranżadę. Wszystkie czekoladowe babeczki zniknęły w mgnieniu oka. Zuzia Płotka, Zuzia Piszczek i Karol Dubiel okazali się najbardziej obiecującymi kucharzami.

Przed nami kolejne kulinarne spotkania. Czekają na nas książkowa Martynka, Mikołajek, Kuba i Buba oraz inne postaci, których przepisy będziemy testować. Do zobaczenia!

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.

  • autor: nadesłane - Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj., data: 2017-06-26
  • autor: nadesłane, data: 2017-06-26

<< idź wstecz

Ułatwienia dostępu       
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.