Powiat Sępoleński

Kolaż zdjęć

Wyszukiwanie

Przejdź do: strona główna
Opcje wyszukiwania

BIP

Ścieżka nawigacyjna

Aktualności /

Ikony społecznościowe

Treść strony

Więcborski „Ekonomik” pierwszą szkołą z Certyfikatem Jakości
2010.06.10
Dnia 08.06. 2010 roku w auli Zespołu Szkół –Centrum Edukacyjnego w Więcborku odbyła się uroczystość związana z uzyskaniem przez szkołę Certyfikatu Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”.
Światowy Dzień Konsumenta
2010.03.12
 
Z okazji Światowego Dnia Konsumenta
wszystkim mieszkańcom Powiatu Sępoleńskiego
życzę samych przemyślanych i udanych zakupów
oraz życzliwości ze strony przedsiębiorców

Anna Deja-Dobrowolska
Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Sepólno Kraj., dnia 15 marca 2010 roku

 

Światowy Dzień Konsumenta był w tym roku obchodzony pod hasłem: "Nasze pieniądze, nasze prawa".

Projekt pt. ,,Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko - pomorskiego w roku szkolnym 2008- 2009'' pomyślnie zakończony
2009.11.16

     Dnia 10 listopada 2009 r. w Centrum Konferencyjnym „Daglezja” w Przysieku k/Torunia odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”.

      W projekcie wzięło udział 22 partnerów! To jeden z nielicznych projektów realizowanych w regionie, w którym mogli wziąć udział wszystkie samorządy z całego województwa (nie licząc miasta Bydgoszcz). Skorzystało z niego 19 powiatów, trzy miasta między innymi: Toruń, Grudziądz i Włocławek oraz gmina Unisław.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009” znalazł się na II miejscu w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt otrzymał pełne wnioskowane dofinansowanie w wysokości 1 760 000 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Pieniądze przeznaczono na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w postaci kursów informatycznych oraz na doposażenie bibliotek szkolnych w książki i nowoczesne podręczniki do nauki zawodu.

Pracodawca w dowolnym kraju UE, zatrudniając osobę, która jest w posiadaniu Certyfikatu, może być pewny, że jego pracownik będzie efektywnie wykorzystywał możliwości jakie niesie ze sobą technologia informatyczna. Warto nadmienić, że ECDL zachowuje swoją ważność bezterminowo.

     W Powiecie Sępoleńskim z grupy uczniów biorących udział w sesji egzaminacyjnej ECDL, dziewięć osób zdało wszystkie siedem egzaminów, uzyskując przy tym jednocześnie Certyfikat ECDL.  

Wśród najlepszych znaleźli się: Tomasz Wielowiejski, będący uczniem ZSCKR w Sypniewie oraz Szymon Piątkowski -  uczeń ZSCE w Więcborku.

     Gości konferencji powitał przedstawiciel koordynatora projektu - powiatu toruńskiego – Starosta Toruński Mirosław Graczyk.

Celem konferencji była promocja rezultatów Projektu, ocena jego realizacji, wymiana doświadczeń między stronami zaangażowanymi we wdrażanie i rozliczanie projektu. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele koordynatora Projektu, partnerów, uczniów i nauczycieli, którzy wzięli w nim udział oraz mediów.

      Część oficjalną zakończyły podziękowania dla partnerów oraz wyrazy uznania i nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie ECDL.

Od dziś już można stwierdzić, że uczestnictwo w projekcie zaowocowało wzrostem zainteresowania młodzieży dalszym kształceniem, udziałem w kolejnych kursach i szkoleniach oraz zwiększeniem pewności siebie i wiary we własne możliwości

Z dumą można powiedzieć, że zrealizowany właśnie projekt zakończył się SUKCESEM.

Więcej informacji na www.efs.gov.pl

      Poniższa fotogaleria zobrazuje przebieg całej konferencji.

Ułatwienia dostępu       
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.