Powiat Sępoleński

Kolaż zdjęć

Wyszukiwanie

Przejdź do: strona główna
Opcje wyszukiwania

BIP

Ścieżka nawigacyjna

Sport / Rekord Guinessa /

Ikony społecznościowe

Treść strony

Ryszard Kałaczyński przebiegł 366 maratonów w 366 dni!

Ryszard Kałaczyński z Wituni koło Więcborka dokonał rzeczy prawie niemożliwej, i w 366 dni przebiegł 366 maratonów.

Swój projekt rozpoczął 15 sierpnia 2014 roku, a wczoraj po przebiegnięciu prawie 15,5 tysiąca kilometrów przekroczył metę ostatniego maratonu. Na jego starcie Kałaczyńskiemu towarzyszyło prawie 300 biegaczy, w tym m.in. Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych, Przewodniczący Rady Powiatu – Marek ChartBurmistrz Więcborka – Waldemar Kuszewski, Radni Rady Powiatu Henryk Pawlina, Barbara Bury oraz Skarbnik Powiatu – Władysław Rembelski,  a na mecie czekał tłum kibiców. 

Przedstawiciela Starostwa Powiatowego w osobach Starosty Sępoleńskiego, Wicestarosty Sępoleńskiego, Skarbnika Powiatu, Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych Rady Powiatu wręczyli na ręce Ryszarda Kałaczyńskiego bon wartości 1000 zł oraz przekazali serdeczne gratulację za dokonanie tego niespotykanego wyczynu.

Fotorelacja z 366 maratonu Ryszarda Kałaczyńskiego poniżej.

  • autor: Maciej Bór - Radio Weekend, data: 2015-08-15
Ryszard Kołaczyński - próba bicia rekordu Guinnessa - 366 maratonów w 366 dni

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek 15 sierpnia 2014 r. Ryszard Kałaczyński mieszkaniec Wituni w Powiecie Sępoleńskim, przystąpił do realizacji swego kolejnego pomysłu tzn. przebiegnięcia 366 maratonów w 366 dni. Bieg z Panem Ryszardem rozpoczęło  26 zawodników i choć pogoda tego dnia nie dopisała, wszyscy kibice i sympatycy Pana Ryszarda , z radością wspierali biegaczy.  Życzymy  wytrwałości i sprostania wyzwaniu, a w najbliższym czasie przekażemy kolejną relację.

  • autor: Gabriela Malczewska - Dyrektor Wydziału Edukacji (...), data: 2014-08-18
  • autor: Gabriela Malczewska - Dyrektor Wydziału Edukacji (...), data: 2014-08-18
Ryszard Kałaczyński chce pobić REKORD GUINESSA

Ryszard Kałaczyński wśród sportowców, pasjonatów biegów w całej Polsce znany jest jako rolnik z Wituni. 

Przed rokiem założył sobie pewien plan, który śmiało zamierza zrealizować: POBICIE REKORDU GUINESSA – 366 maratonów w 366 dni.

Teraz jest w ostatniej fazie przygotowań. Trasa została dokładnie zmierzona. 42 km codziennie, bez względu na porę roku, pogodę, samopoczucie. Rachunek bardzo prosty: przez rok i jeden dzień zamierza przebiec 15.372 km. 

Pierwszy z maratonów już pojutrze: start 15.08.2014, Witunia, godz. 1700. Ostatni bieg odbędzie się 15.08.2015 roku.

Wypowiedzi Pana Ryszarda:

– Trasa jest w mojej wsi, niedaleko mojego domu. Będę biegał codziennie. Latem wyruszę na trasę o 1700, jesienią o 1500, a zimą o 1200. Limit na ukończenie mojego biegu wynosi 5 godzin.

– Wielu maratończyków wyraża chęć przyjechania i pobiegnięcia razem ze mną jednego lub kilku maratonów. Niektórzy chcą przyjechać i treningowo pokonać 1-2 pętle. Każdy może wziąć udział w tym projekcie - dodaje Ryszard Kałaczyński.

– Ten, kto chce ze mną pobiec, ma kilka możliwości. Może przyjechać i wpłacić 50 zł. Wtedy otrzymuje koszulkę i numer startowy. Numer będzie przypisany do osoby i do końca projektu pozostanie ten sam, bez względu na liczbę maratonów, w których jego właściciel weźmie udział. Za każdy kolejny maraton płaci się 15 zł i te pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Chcemy wybudować nagrobki biegaczom, którzy ze względu na ciężką sytuację finansową swoich rodzin lub z innego powodu, ich nie mają. Sam znam takie przypadki i chciałbym jakoś pomóc - wyjaśnia nasz rozmówca i dodaje, że są też inne możliwości przyłączenia się do tej inicjatywy. Biegacze, dla których koszulka i oficjalna rejestracja wyniku nie mają znaczenia, wpłacają jedynie 10 zł.

Przed rokiem bacznie śledziliśmy wyczyn Ryszarda: od Zakopanego do Sopotu w 7 dni. Pokonał zmęczenie, ból, niemoc.

Powiatowi samorządowcy towarzyszyli mu od Więcborka do Pamiętowa. Podczas tej przeprawy będziemy go wspierać, wierzyć, że pokona wszelkie przeciwności i POBIJE REKORD GUINESSA.

Panie Ryszardzie - powodzenia!

  • autor: Lidia Sokulska - Tłok, data: 2014-08-13
  • autor: Kamila Jabłońska, data: 2014-08-13
Ułatwienia dostępu       
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.